Jak Kupić Bitcoin na Giełdzie Binance ?

Jak kupić Bitcoin i inne kryptowaluty na giełdzie Binance ?

Giełda Binance to Największa Giełda Kryptowalut na świecie, z największym volumenem dziennym. Uważana jest również za najbezpieczniejszą giełdę kryptowalut na rynku. Giełda ta jest stosunkowo prosta w użyciu, wystarczy znać kilka podstawowych ruchów i pojęć aby poruszać się na giełdzie, kupować oraz sprzedawać kryptowaluty.

Jak zacząć z Binance ?

  1. Rejestracja konta na giełdzie Binance
  • Aby móc korzystać z giełdy Binance należy najpierw zarejestrować się na giełdzie, a także najlepiej od razu zrobić weryfikacje KYC aby w pełni móc korzystać z giełdy, zarejestrować się możesz bezpośrednio korzystając z tego linku kliknij : REJESTRACJA NA BINANCE – Kliknij w link, po przejściu na stronę wybierz opcje rejestracji, po prawej stronie na górze można zmienić język : KLIKNIJ REJESTRACJA NA BINANCE

2. Doładowanie konta Binance

W zasadzie mamy 2 możliwości doładowania konta Binance jeśli chodzi o FIAT :

  • Przelew Bankowy, między innymi wpłaty waluty : USD, EURO, GBP. Niestety na ten moment nie można wpłacić waluty PLN poprzez przelew bankowy. Wpłata innych walut dochodzi przeważnie do 2 dni roboczych. Więc jeśli macie na koncie np. konto walutowe lub konto za granicami kraju z walutą którą można wpłacić to wtedy nie ma problemu.
  • Karta Płatnicza – Debetowa lub Kredytowa, tutaj niezależnie od waluty można dokonywać zakupów BTC poprzez kartę, jedyny limit jest nałożony na pojedynczą transakcje który można zobaczyć w trakcie wpisywania kwoty którą chcemy wydać na kupno Bitcoina. (Należy pamiętać, przy wyborze Karty płatniczej od razu kupujemy kryptowalutę którą wybieramy na początku np. Bitcoin, Ethereum czy BNB (Binance coin).

Oczywiście istnieje również możliwość zasilenia swojego konta Binance przesyłając swoje kryptowaluty z innej giełdy bądź portfela bezpośrednio na Binance.

  • Do tego potrzebujemy wejść po zalogowaniu na Stronę Główną, następnie zakładka “Portfel” i “Portfel Spot (wpłaty i wypłaty)”, klikamy “Wpłata”, i jeśli mamy ustawioną opcję “Wpłać Fiat” to zmieniamy na “Wpłać Krypto” która znajduję się po prawej stronie, po czym wybieramy kryptowalutę którą chcemy wpłacić, następnie odpowiednią sieć i kopiujemy Adres tej kryptowaluty na który prześlemy środki.

Po zasileniu konta Przelewem Bankowym, lub kupnem kryptowaluty poprzez Kartę Płatniczą, możemy zobaczyć swoje saldo przechodząc w Zakładkę Portfel i “Przegląd Portfela”

3. Kupno Kryptowaluty za walutę FIAT i Handel kryptowalutami

Następnie jeśli chcemy wymienić swoje waluty FIAT na Crypto lub też wymienić jedną kryptowalutę na drugą to należy przejść do zakładki “Exchange“.

Po przejściu na “Exchange” można rozpocząć handel, z lewej strony możemy zobaczyć aktualnie wybraną parę handlową dla przykładu BTC/USDT, na środku widzimy wykres a po prawej stronie możemy wybrać dla siebie odpowiednią dla nas pare handlową.

Para handlowa : BTC/USDT
Wybór odpowiedniej dla nas Pary Handlowej do USDT/USD/BUSD/BTC/ETH ITD.

W Panelu poniżej mamy opcje Kupna i Sprzedaży wybranej przez nas kryptowaluty,

  • W przypadku wyboru opcji “Limit” mamy ustaloną cenę którą możemy zmienić jeśli chcemy sprzedać drożej lub taniej i wpisujemy ilość jaką chcemy sprzedać lub kupić, nasza oferta zostanie przesłana na rynek i gdy dojdzie do danej ceny nasza transakcja zostanie zrealizowana.
  • W przypadku opcji “Market” sytuacja jest dużo prostsza jeśli chcemy od razu sprzedać czy od razu kupić po aktualnej cenie rynkowej.
  • W zależności od własnych potrzeb wybieramy “Limit lub “Market” dla osób nowych lub tych którzy chcą od razu dokonać transakcji to będzie wybór opcji “Market” czyli cena aktualna kryptowaluty która chcemy kupić.

Zapraszam również do obejrzenia instrukcji krok po kroku w formie Video (Wkrótce)

Bezpośrednia rejestracja na giełdzie Binance

W razie jakichkolwiek pytań zapraszam serdecznie do kontaktu : Zakładka Kontakt